Bildiri Özetleri

Bildiri Özeti Gönderim Koşulları

 Kongre için bildiri özetleri sadece bu sitede yer alan form aracılığı ile kabul edilecektir. E-posta ya da posta yoluyla gönderilen bildiri özetleri KESİNLİKLE kabul edilmeyecektir. 

  Bildiri özeti formunda sizden istenilen tüm alanları düzgün şekilde doldurmalısınız. Özellikle özetinizi gönderdikten sonra, düzenleme yapabilmeniz için gerekli olan şifrelerin tarafınıza ulaşabilmesi için E-POSTA adresinizi doğru girmeye özen gösteriniz. 

  Bildiriler hiçbir platforma sunulmamış ve/veya yayınlanmamış olmalı, ticari bağlantı içermemelidir.

  Bildiri özetiniz 300 kelimeyi geçmemelidir. MS Word Programında 11 Punto ve Arial fontunda yazılmış olan bildirinizi kopyalayarak A4 sayfayı aşmayacak şekilde forma yapıştırmanız yeterlidir. 

  Bildiri özetleri, formda İSTENİLDİĞİ ŞEKLİDE yazılmalıdır. 

  Özetinizi forma istenildiği şekilde giriniz. Yazar ad ve kurumlarını bildiri metninin girileceği kutulara KESİNLİKLE yazmayınız. 

  Bildiri özeti göndermek için son tarih 21 Eylül 2019' dur. 

 Bildiri özet formu kullanıcı bazında üyelik gerektirir. Eğer daha önce bir üyelik hesabınız yoksa, formu doldurarak yeni bir hesap açtırabilirsiniz. Hesabınıza gireceğiniz e-posta adresinize aktivasyon linki gönderilecektir. 

  TARK 2019 Kongre'sinde poster olarak seçilen bildiriler, E-POSTER olarak sunulacaktır. Bu nedenle daha sonra sisteme poster görüntüsü olarak yüklenmesi gereklidir.

  Bildiri özetleri gönderilirken yazarların belirttikleri yarışma istekleri dikkate alınacak, ancak hakem değerlendirmesi sonucu yüksek puan alan bildiriler yarışmaya katılmaya hak kazanabileceklerdir. Bildiride ismi geçen yazarlardan en az birinin kongre kaydı zorunlu olup, gerekmedikçe bildiriyi sunacak araştırmacının değiştirilmemesi önemle rica olunur. Bildiri gönderimi sona erdikten sonra çalışmada yer alan yazar isimleri değiştirilemez.

  Tüm klinik ve deneysel çalışmalar, insan veya hayvan araştırmaları, Avrupa regülasyon otoritelerine uygun etik çerçevede yapılmış olmalıdır. Etik kurul onayının alınmış olduğuna dair bilgi verilmelidir. Bilimsel Komite, gerekli görürse, onay / muafiyet belgesinin kopyasını isteyebilir.  Derlemeler ve meta-analizler etik onay gerektirmezler. Vaka sunumları için yazılı hasta onam belgesi alınamamış ise etik kurul onayı gerekmektedir. Yarışma için kabul edilen sunuların etik kurul izinlerinin taranmış hallerinin yarışma öncesinde belirtilen tarihe kadar sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

  Gönderilen bildirinin geri çekilme isteği durumunda sunacağı belirtilen kişinin e-posta adresinden bir e-posta yolu ile TARD Sekreteryasına (merkez@tard.org) bildirilmelidir. Bu e-postada; bildiri numarası; sunacağı belirtilen kişinin iletişim bilgileri; bildiri geri çekme nedenleri; tüm yazarların bildirinin geri çekilmesi gerektiğini kabul ettiklerine dair imzalı onayları açıkça belirtilmelidir. 

  Tüm soru ve görüşleriniz için fatih.tepecik@majorgroup.org ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Geç Bildiri Gönderimi

  21 Eylül 2019 tarihine kadar çalışmasını gönderemeyenler için 22 Eylül - 1 Ekim 2019 tarihleri arasında "GEÇ BİLDİRİ GÖNDERİMİ" imkanı sağlanacaktır. Geç bildiri gönderimi 150 TL ücrete tabii olacaktır.